Akıllı Şehirler

Değişken Mesaj Sistemleri

Dijital Trafik Levhaları ile
Gerçek Zamanlı ve Yönetilebilir Bir Trafik Akışı Sağlayın

Değişken mesaj sistemleri, trafikte, LED paneller üzerinde yazı, resim ve şekiller gösterilerek sürücüleri uyarma ve yönlendirme yapmayı sağlayan sistemlerdir.

techasaY, değişken bölgesel trafik yoğunluğunun azaltılması ve yol kapasitesinin en etkin şekilde kullanılması için değişken mesaj sistemleri alanında çözümler sunmaktadır.

Trafik yoğunluğu, hava ve yol durumu, trafik kazası vb. verilerin toplanması ile sürücülerin alternatif yollara yönlendirilmesinin yanı sıra trafik akışı da kontrol edilebilmektedir.

Değişken mesaj sistemlerinin trafikte pek çok farklı uygulaması bulunmaktadır. Değişken trafik işaretleri (DTİ), LED Display Radar, Yarı Dinamik Trafik Levhaları, Dinamik Trafik Levhaları, Bekleme İşareti Levhaları, Otopark Bilgilendirme ve Yönlendirme Sistemleri, Şerit Kontrolü gibi uygulamalar ile trafik akışı kontrol edilebilmektedir.

Sensör ve kameralar aracılığıyla toplanan veriler dijital olarak izlenebilmekte, anlık olarak değiştirilebilmekte ve raporlanabilmektedir. Bu sayede istenmeyen trafik yoğunluğu ve diğer istenmeyen olası durumların önüne geçme imkanı sağlanmaktadır.

 

 

 

 

 

 

Değişken Mesaj Sistemleri Nasıl Fayda Sağlar?

  • Trafik yoğunluğunun belirlenmesi ve trafik akışını anlık olarak yönetebilmeyi sağlar.

  • Trafik yoğunluğunun azaltılması, sürücülerin yakıt ve zaman tasarrufu elde etmesini sağlar.

  • Değişen yol ve hava koşulları, kaza , buzlanma, sis vb. durumlarda sürücülerin uyarılması ve trafik güvenliğinin sağlanmasına katkı sağlar.

  • Şerit yönetimi ve kontrolü sağlanarak yoğun zaman dilimlerinde yol kapasitesinin verimli kullanımının sağlanmasına katkıda bulunur. -Noktasal hız ölçümü ile hız limit aşımı durumunu tespit edebilme ve trafik kazalarına karşı önlem alabilme imkanı sağlar.