Akıllı Şehirler

Gürültü Takibi

Akıllı Gürültü Takibi ile Gürültü Durumlarını 7/24 Takip Edin
Sakin ve Yaşanabilir Şehirler Oluşturun

Hızlı büyüyen şehirlerde, mesken ve sanayi alanlarının plansız ve iç içe gelişmesi, trafik yoğunluğunun artması, elektrik/elektronik ve mekanik aletlerin günlük hayatımıza daha çok girmesiyle birlikte, gürültüden rahatsızlık artmakta ve dinlenme veçalışma açısından gürültüsüz alanlar azalmaktadır.  

Gürültü, insan sağlığı üzerinde de ciddi etkilere sahip bir faktördür. Şehir içerisinde trafik, inşaat çalışmaları, toplu sosyalleşme alanları, müzik yayını yapan mekanlar gibi farklı gürültü kaynakları çevreye ve şehirdeki yaşam düzenine olumsuz etki etmektedir. 

Gürültü takibi sayesinde şehirlerde, çeşitli kaynaklar nedeniyle oluşan gürültü yoğunluğunun tespiti kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

techasaY, gürültü takibine yönelik çözümü ile, gürültü  kaynağını sensörler üzerinden, verileri analiz etme, sınır değerlerini aşma durumunu belirleme, raporlama ve uyarı mekanizmasının kurulması  sağlanmaktadır. Bu sayede gürültü kaynağının tespitiedilebilmekte ve cezai işlem uygulanması gereken durumlar için kayıt niteliği taşımaktadır. Gürültü takibinin anlık olarak ölçümlenmesi, hızlı müdahale edebilmeyi sağlamaktadır.