Akıllı Şehirler

Otopark

Akıllı Otoparklar Çözümlerimizle
Otopark Yönetiminizi Dijitalleştirin

Metropollerin en büyük sorunlarından biri park yeri sorunu ve otoparklarda boş alan bulabilmektir. Özellikle araç yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerde yer alan otopark sistemleri, bireyler, otopark hizmeti veren özel kuruluşlar ve kamu kurumlarının hayatını ve iş sürecini kolaylaştırmaktadır. 

Akıllı şehir çalışmalarının da kapsamında olan ve şehir içerisinde zaman ve yakıt tasarrufu sağlamaya katkı sağlayan akıllı otoparklar, otopark içerisindeki doluluk oranlarını dijital ekranlar üzerinden göstererek, sürücülerin otopark veya bölgesinde trafik yaratmasının önüne geçmektedir. 

Otopark içerisinde yer alan park yerlerine yerleştirilen dedektörler sayesinde, park yerlerinin kullanımlarına ilişkin gerçek zamanlı bilgilerin kolaylıkla edinilmesini sağlar. Herhangi bir park yerinin boşalması halinde ışık rengi değişerek sürücüye yerin boş olduğu bilgisini verir. Otopark girişlerinde yer alan göstergeler sayesinde kapalı otoparklarda katların doluluk oranları dijital ekranlar üzerinden gösterilerek olası araç yoğunluğunun önüne geçilir. Açık ve kapalı otopark alanlarına uygulanabilen çözümle, açık ve kapalı park alanlarındaki doluluk oranı gerçek zamanlı izlenir ve sisteme aktarılır.

 Kullanıcılar akıllı telefonları üzerinden ya da sokaklarda yer alan bilgilendirici LED panolardan uygun park yeri ve konumuna, otopark doluluk oranı verilerine ulaşabilir. techasaY’ınpark mobil ve açık alan park rehberlik çözümleri ile otopark alanlarının kullanımı optimize edilmekte ve kullanıcılar için en verimli çözüm sağlanmaktadır.

Akıllı Otoparklar Çözümü Nasıl Fayda Sağlar?

  • Park alanlarında doluluk takibi yapabilmeyi sağlar. 

  • Otopark alanlarının gerçek zamanlı izlenebilmesini sağlar. 

  • Yönlendirme ekranları ile kolay park yeri tespiti sağlar. 

  • Doğru ve hızlı park yeri bulmayı sağlar. 

  • Otopark sorunlarına geliştirilebilir ve modüler bir çözüm sağlar. 

  • Uzaktan online erişim özelliği sağlar.