Akıllı Şehirler

Park & Dinlenme Alanları

Akıllı Parklar ile
Kamusal Alanları Dijitalleştirin

Park ve dinlenme alanları, özellikle kamuya açık alanlar olması ve yoğun bir insan kitlesi tarafından kullanılması sebebiyle enerji tüketiminin fazla olduğu alanlardan biridir. Teknolojinin gelişimi ile birlikte, akıllı şehir projelerinde yer alan önemli adımlardan biri de park ve dinlenme alanlarının yönetimidir. 

techasaY , park ve dinlenme alanlarına yönelik, ortam izleme, aydınlatma yönetimi, güvenlikkameraların izlemesi, ses kirliliğinin azaltılmasına yönelik gürültü izleme, hava kirliliği tespit, park ve bahçeler özelinde gerçekleştirilen akıllı peyzaj çalışmaları ve ücretsiz Wi-Fi hizmeti gibi pek çok farklı ihtiyaca yönelik çözüm sunmaktadır.

Park ve dinlenme alanlarında gerçekleşen dijitalleşme ile enerji tasarrufu ve ziyaretçilerin bu alanlarda konforlu vakit geçirmesi sağlanmaktadır. Ziyaretçilere sunulan ücretsiz internet erişimi ile kullanıcı profilleri oluşturulabilir, analiz verileri segmente edilebilir. Ağa giriş yapan kullanıcılar önceden belirlenen kriter ve özelliklerde data olarak ayrıştırılabilir. Bu sayede anket ve duyuru vb. içerikler hızlı, etkin ve dijital yollar ile ziyaretçilere iletilebilir.

Akıllı Park Çözümü Nasıl Fayda Sağlar?

  • Gerçek zamanlı izleme ve raporlama ile daha güvenli ve dijital park ve dinlenme alanları oluşturulmasını sağlar. 

  • Arıza ve bakım durumlarının tespitinde hız kazanılmasını sağlar.

  • Akıllı peyzaj ve havuz yönetimi sayesinde su kullanımında tasarruf sağlar. 

  • Park ve dinlenme alanlarında yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanılabilmesini sağlar. 

  • Ziyaretçi profil analizi, iletişimin kitle özelliğine ve ilgi alanına göre dijital olarak filtrelenebilmesini sağlar. 

  • Aydınlatma giderlerinde tasarruf ve etkin kullanım sağlar.