Akıllı Şehirler

Video Gözetim

Video Gözetim ile
7/24 Aktif İzlenen Güvenli Şehirler Oluşturun

Video Gözetim Sistemleri 

Video gözetim, belirli bir bina ya da alana yerleştirilen kameralar üzerinden 7/24 izleme  ve istenmeyen durumlarda müdahale etmeyi sağlayan bir sistemdir. Kamu kurumları ya da özel şirketler tarafından tercih edilen video gözetim sistemleri, olası suç durumlarının önüne geçmek, tespit etmek ve caydırmak amacıyla kullanılmaktadır. 

Hava alanları, toplu taşıma araçları ve bekleme noktaları, park ve sosyalleşme alanları, plazalar, alışveriş merkezleri gibi çoklu kamera izlenmesi gerektiren alanlar, tek bir noktadan izlenerek tespit ve müdahale süresinin kısaltılmasını sağlar. Video gözetim sistemleri ihtiyaca göre kartlı geçiş sistemleri, hırsız ve yangın alarmı sistemleri gibi sistemlerle entegre edilebilir. Video gözetim sistemleri ile hareket algılama, ses alarmı ve yüz tanıma gibi işlemler de gerçekleştirilebilir. İhtiyaca göre daha gelişmiş makine öğrenme sistemleri ile entegre çalışabilir. Bu sayede yüz tanıma, sıcaklık tespiti gibi farklı veri analizler de gerçekleştirilebilir.

techasaY, video gözetim sistemleri ile, güvenlik kamera sistemlerinden aktarılan görüntüler, tek bir platformdan anlık olarak izlenerek  istenmeyen durumlara hızlı şekilde müdahale edilebilir.