Blok Zincir

Kripto Varlıklar

Blokchain Altyapısı ile
Güvenli Alışveriş Platformları Oluşturun

Teknolojinin gelişmesi, yeni ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını yaygınlaştırırken, enerjinin satışının yapılabileceği enerji platformları da dünya genelinde hızla artmaktadır.  

Blokchain’in hızlı, şeffaf, tek bir merkeze bağlı, güvenli ve kendi kripto parasını kullanan yapısı sayesinde yenilenebilir enerji kaynaklarının da blokchain tabanlı alışveriş platformları üzerinden satılması mümkün hale gelmiştir. 

Peer-to-Peer (P2P) olarak adlandırılan sistemde, enerji alışverişi, enerji üreten üreticiler ile tüketiciler arasındaki iletişim bu güvenli platformlar içerisinde sağlanabilmektedir. 

Platformlar akıllı sayaçlar ve IoT teknolojisinin de  blokchain yapısına dahil olması ile enerji tüketim verilerinin kolaylıkla kontrol altına alınabilmesini  sağlamaktadır. Blockchain alışveriş platformları üzerinden gerçekleşen satış işlemleri mikro şebekeler sayesinde kolaylıkla gerçekleştirilebilir.  techasaY bu kapsamda şirketlerin blockchain temelli enerji satış platformları kurması için küresel çaptaki ihtiyaçlara uygun çözümler sunar.

SBlockchain Tabanlı Alışveriş Platformu ŞirketinizeNasıl Fayda Sağlar?

  • IoT teknolojisi sayesinde akıllı sayaçlardan aktarılan üretim ve tüketim verileri, gerçek zamanlı olarak ölçümlenebilir. Alım-Satım işlemleri için arz – talebin belirlenebilmesini sağlar. 

  • Alım satım işlemleri sırasında gerçekleşecek kontrat süreçlerinde, akıllı sözleşmeler yapısı kullanılarak zaman ve para tasarrufu elde edilmesine imkan sağlar.  

  • Gerçekleşen ticari işlemlerin, şeffaf ve güvenli bir şekilde platform üzerinden blockchain güvencesi ile yapılabilmesi, sistemdeki kullanıcılar için bireysel güvenlik ve platform için veri güvenliği sağlar.

  • Kişisel kripto varlıklar üzerinden işlem yapabilme ve yaptırabilme esnekliği sağlar. 

  • Alım ve satımı gerçekleştirilen enerjinin, dijital ve doğru verilerle takibi ve raporlanmasını sağlar.