Nesnelerin İnterneti

Çevresel İzleme

Çevresel İzleme ile Gerçek Zamanlı İzleme ve Müdahale Sayesinde
İstenmeyen Enerji Kayıplarının Önüne Geçin

Çevresel izleme, IoT teknoloji kullanılarak sensör verileri, hava kalitesi, sıcak ve nem değerleri, karbondioksit oranı ve su baskını vb. ölçümlerinin gerçekleştirilmesi ile izlenen ortamın tanımlanan ve olması gereken değerlerde kalmasını sağlayan çözümdür. 

Çevresel izleme çözümü ile plazalar, fabrikalar, zincir mağazalar, arşiv odaları, baz istasyonları, ilaç/aşı odaları, ATM’ler, hastaneler, laboratuvarlar, tahıl siloları, seralar ve hayvan çiftlikleri gibi farklı ortamların izlenebilmesi mümkündür. Soğuk hava depoları, dikey dolaplar, sistem odaları gibi ortamlarda iç dış sıcaklık verileri, nem değeri ölçümü, ortamdaki karbondioksit ve organik bileşen oranının ölçümü, su sızıntısı gibi risk durumlarının tespit edilmesini ve oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçilebilmesini sağlar.  

Sunulan çevresel izleme çözümleriyle, şirketlerin iş süreçlerine etki eden enerji kayıpları, arıza müdahale gecikmeleri ve ortam hava kalitesinde yaşanan bozulmalar gibi birçok beklenmeyen durumun önüne geçilmesini, iş süreçlerinin dijitalleşmesini ve enerji giderlerinde yüksek oranda tasarruf imkanı yaratılmasını sağlar. 

Çevresel İzleme Şirketinize Nasıl Fayda Sağlar

  • Ortamların anlık olarak izlenmesi ve olası olumsuzluklar için önleyici bakım ve tedbir senaryoları geliştirilmesini sağlar. 

  • Kapı giriş-çıkış bilgilerinin takip edilmesini sağlar. 

  • Enerji ve güç dağılımlarının hesaplanabilmesini sağlar. 

  • Bildirim ve uyarılar ile alarm durumları hakkında anlık bilgilendirme sağlar.

  • Ekipman değişim, garanti süreleri ve bakım zamanları süreleri hakkında otomatik bilgilendirme sağlar.  

  • İzinsiz girişler, su kaçakları, ortam hava kalitesindeki bozulma durumlarının 7/24 izlenebilmesi ve yönetilmesini sağlar.