Nesnelerin İnterneti

Yönetim

7 Gün 24 Saat 360 Derece Enerji Yönetimi ile
%30 Varan Enerji Tasarrufu Sağlayın

Enerji yönetimi, IoT teknolojisi kullanılarak internete bağlı cihazlar üzerinden enerji tüketim noktalarının yönetilmesi ile yüksek enerji tasarrufu sağlayan bir çözümdür. 

Şirketlerin enerji tasarrufu sağlayabilmeleri için enerji noktalarını izlemek kadar, bu cihazları etkin olarak uzaktan yönetmeye de ihtiyaç vardır. 

techasaY,IoT tabanlı enerji yönetim çözümleri ile  üretim alanları, depolar, şubeler gibi çoklu lokasyonlar ve bu lokasyonlarda bulunan cihazları tek bir platform üzerinden yönetmenin yanı sıra klima, aydınlatma, soğutucu dolaplar vb. bir çok cihazın enerji takibi ve yönetimi gerçek zamanlı ve aktif olarak gerçekleştirilebilir.

Kolaylıkla kurulan sensörler ve enerji analizörleri ile izlenen cihaz veya ortamlarda meydana gelebilecek belirlenmiş eşik değerlerinin aşılması durumunda oluşturulan alarmlar ile bilgilendirir ve ilgili ünitelerin uzaktan kontrol edilmesini sağlar. Enerji yönetimine yönelik çözümü, hali hazırda kullanılan farklı tip cihazlar ile kolaylıkla entegre olur ve mevcut yatırımları destekler. Enerji noktalarını izleme ve yönetim, aç/kapa yönetimi, klima yönetimi başta olmak üzere bir çok cihaz ve ortamı tek bir noktadan yöneterek, %30’a varan enerji tasarrufu sağlanmasına olanak tanır. 

Plazalar, AVM’ler, bankalar, data centerlar, alışveriş merkezleri, zincir mağazalar, sistem odaları, kanatlı hayvan yetiştiriciliği merkezleri, madenler, hastaneler, fabrikalar ve ATM‘lerde aktif olarak kullanılan enerji izleme ve yönetim çözümü, sektör ve iş niteliğinden bağımsız bir çok alanda uygulanarak yüksek enerji tasarrufu sağlamaktadır. 

Enerji Yönetim Çözümünü Şirketinize Nasıl Fayda Sağlar

  • Tüm enerji tüketimini tek bir merkezden yönetme imkanı sağlar.

  • Gerektiğinde cihazların uzaktan açılıp, kapatılmasını ve yönetilmesini sağlar.

  • Analizör, sayaç vb. takip araçları için ayrılan bütçenin, sağlanan tasarruf sayesinde kısa sürelerde amorti edilebilmesini sağlar. 

  • Alarm yönetimi sayesinde cihazların açık unutulmasının ve reaktif cezaların önüne geçilmesini sağlar. 

  • Yönetilen tüm sistemlere 7/24 istenilen cihazlar üzerinden ulaşım ve yönetme imkanı sağlar. 

  • Farklı zaman dilimlerindeki anormalliklerin ve arıza durumlarının hızlı ve kolay tespitini sağlar.

  • Belirlenen aşım değerleri için alarmlar oluşturulabilmesini  ve anlık bilgilendirilme mekanizmalarının kurgulanmasını  sağlar. 

  • Karbon emisyonu azaltılarak doğanın ve çevrenin korunmasına ve şirketlerin sürdürülebilirlik hedeflerini gerçekleştirmesine katkı sağlar.