Bilgi Teknolojileri

Siber Güvenlik

Riski Azaltın, Siber Güvenlik ile Daha Fazlasını Elde Edin
Siber Güvenlik ile Daha Fazlasını Elde Edin

Bilgi teknolojilerinin en önemli alanlarından biri de siber güvenliktir. 

Siber güvenlik, başta bilgisayarlar, ağlar, veriler ve yazılım uygulamaları olmak üzere dijital tehdide uğrayabilecek tüm kritik sistemleri korumaya yönelik çalışmaların tamamını kapsayan güvenlik uygulamalarıdır.

Günümüzde sektör fark etmeksizin tüm şirketler ve kamu kurumları, veri güvenliğini sağlamalı ve olası siber tehditlerden etkin şekilde korunmalıdır. 

techasaY ,  sunduğu siber güvenlik çözümleri ile şirketlerin dijital varlıklarının yasal olmayan erişimlerden korunması ve verilerin güvence altına alınmasını sağlar. Ağ güvenliği, bilgi güvenliği, operasyonel güvenlik, uygulama güvenliği gibi birçok alanda geliştirilen çözümler, her türlü hedefli saldırı, kötü amaçlı yazılımlar, bilgi depolanması ve aktarılması sırasında gerçekleşebilecek tehditlere karşı şirketlerin korunmasına yöneliktir. 

Şirketleri etkileyebilecek olası tehditlere karşı çözümler üretirken, güvenlik açığı ve durum düzenlemesi, güvenli yazılım geliştirme, veri gizliliğinin sağlanmasına yönelik uygulamalar ve veri sızdırılmasının önüne geçilmesi konularında ihtiyaçlar360 derece değerlendirerek belirlenir. Bu sayede, kullanılan sistemlerin kusursuz ve güvenli çalışmasını sağlanır.

Siber Güvenlik Çözümü Nasıl Fayda Sağlar?

  • Şirketinizin dijital varlıklarını,her türlü siber tehdite karşı güvence altına alır.

  • Bilgi güvenliği başta olmak üzere, finansal bilgiler, müşteri verileri ve işletme operasyonları ait bilgiler gibi kötü niyetli kişilerin eline geçirilmesi durumunda, kurum itibarını zedeleyebilecek her türlü veri ihlalinin önüne geçilmesi ve kurum itibarının korunmasına katkı sağlar.

  • Şirketinizin siber güvenlik stratejilerine uygun çözümler sunar. Siber tehditler karşısında riskleri belirleme ve olağan üstü kurtarma planları oluşturabilmeyi sağlar. 

  • Siber güvenlik tehditlerini oluşmadan önlemeyi ve ortaya çıkabilecek maliyetleri ortadan kaldırmayı  hedefler. 

  • Bilindiği gibi Türkiye’de KVKK ve Avrupa‘da GDPR uygulamaları gibi, verilerin korunması, ülke ve bölgelere göre farklı düzenlemeler ile gerçekleştirilir. Siber güvenlik uygulamaları şirketlerin güvenlik mevzuatlarının uygunluğunau katkı sağlar. 

  • Gelişen siber tehditler hakkında bilgi sahibi olunmasını, tedbirler geliştirilmesini, sistemlerden çalışanlara kadar sistemin her bir güvenlik öğesinin geliştirilmesini sağlar.