Bilgi Teknolojileri

Veri Merkezi ve Altyapı

Veri Merkezi ve Altyapı Çözümü ile Sorunsuz İletişim ve Güvenilir Veri Merkezi
İletişim ve Veri Güvencenizi Kusursuz Hale Getirin

Veri merkezleri şirketlerin bilgi teknolojileri operasyonlarının yönetilmesi için verilerin toplanması, işlenmesi, dağıtılması ve saklanması amacıyla oluşturulan bilgisayar, ağ ve donanım sistemlerinin yönetildiği alanlardır. Şirketlerin bilgi güvenliği başta olmak üzere iş süreçleri işleyişinin kalbi niteliğinde olan veri merkezleri, çok güçlü ana sunucu ve alt sunuculardan oluşan 7/24 aktif olması gereken yapılardır.

techasaY, veri merkezi çalışmaları kapsamında depolama ve yedekleme sistemleri başta olmak üzere, sistem sunucuları ve yedekleme sistemlerinin en verimli şekilde çalışmasını sağlayan çözümler geliştirir. Şirketlerin veri merkezi ihtiyacı temelinde yer alan güvenlik, yedeklilik ve süreklilik özelliklerine sahip çözümlerle yeni nesil teknolojilerle donatılmış, iş süreçlerinize tam uyumlu sistemler sunar.. Bu sayede sonradan oluşabilecek teknik gereksinimleri minimuma indirerek, sorunsuz çalışan ve performansı yüksek çözümlerle veri merkezi alt yapısı çözümleri üretir.a

techasaY veri merkezi çözümleri kapsamında, sektör fark etmeksizin farklı iş alanlarına yönelik çözümler ile  ortam izleme, sistem odası yapılandırması, kabinet çözümleri, fiber kablolama çözümleri, soğutma ve iklimlendirme, geçiş kontrol sistemleri ve yangın algılama/ söndürme gibi pek çok farklı katmanda çözüm sunulmaktadır. . Geniş çözüm yelpazesi sayesinde şirketlerin değişim ve geliştirmelere açık, ihtiyaca uygun ve yatırım maliyetlerini karşılayan veri merkezi tasarımlarına ulaşması sağlanır.. 

Veri Merkezi Çözümü Nasıl Fayda Sağlar?

  • Doğru tasarlanmış veri merkezi altyapıları şirketinizin operasyonel süreçlerini kısaltarak iş verimliliğinin artmasını sağlar. 

  • Esnek tasarlanan veri merkezleri, şirketlerin, 360 derece analiz ve değerlendirme süreci ile gelecekte çıkabilecek ihtiyaçlarına göre geliştirilebilir.

  • Veri merkezi çözümleri ile ağ güvenliği, görüntülü izleme erişim yetkileri sağlamaya imkan verir.

  • Veri merkezleri sağladığı faydalar ve ortaya çıkabilecek sorunların önden tespiti sayesinde  oluşturduğu maliyetin tolere edilebilmesini sağlar. 

  • Doğru tasarlanmış veri merkezi mimarisi ile şirketler yüksek internet kapasitesi ve hızı, güvenlik, profesyonel soğutma ve 7/24 çevresel izleme gibi şirketlerin ihtiyacına uygun çözümler üretir. 

  • Veri merkezleri devamlı izlenebilme ve anlık müdahale özelliği ile istenmeyen sorunlar ortaya çıkmadan ya da çıktığı anda müdahale imkanı sağlar.