Bilgi Teknolojileri

Video Gözetim

Daha Akıllı, Daha Güvenli Bir Dünya İçin Uçtan Uca Güvenlik
Görüntülemeden ve Kayıttan Çok Daha Fazlasını Elde Edin

Video gözetim, kameralar aracılığıyla izleme yapılmasını sağlayan, gelişen teknolojiler sayesinde yapay zeka gibi yeni teknolojilerle entegre çalışabilen, günümüzde pek çok farklı sektörde kullanılan gözetim uygulamalarından biridir. Video gözetim birçok farklı amaçla kullanılmaktadır. 

Ağırlıklı olarak güvenlik amacıyla kullanılan video gözetim çözümleri, hava alanları, AVM’ler, zincir mağazalar, şehir içi kamusal alanlar, yol güzergahları, toplu taşıma araçları ve bekleme noktaları, plazalar ve iş yerleri gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. 

techasaY video gözetim çözümleri şirketinizin mevcut sistemleri ile de entegre çalışarak ihtiyacınıza uygun olarak geliştirilmektedir. Sunulan çözümlerin kartlı geçiş sistemleri, yangın uyarı sistemleri ve alarm sistemleri ile entegre çalışabilme özelliği sayesinde istenmeyen durumlara hızlı müdahale edilmesi sağlanır Yapay zeka teknolojisi ve diğer gelişen teknolojilerle video gözetim çözümleri, şirketlerin gereksinim duyduğu gözetim işlevinin yorumlama ve daha ayrıntılı analiz için ihtiyaca göre geliştirilmesini sağlar. 

techasaY , sunduğu video gözetim çözümleri ile gözetim yapmak istenen alan özelliklerine göre veri depolama, gece görüşü özelliği, PTZ (yakınlaştırma ve kaydırma), hareket algılama, acil durum alarmı oluşturma, temas algılama, sıkıştırma ve mobil uyarı özelliği olan çözümlerden, ihtiyaca en uygun olanı 360 derece değerlendirerek belirlenir. techasaY, video gözetiminin yanı sıra, şirketlerin pazarlama faaliyetlerini destekleyen mağaza kişi sayımı uygulamaları, şehir otopark yönetim çalışmaları kapsamında otopark doluluk oranı tespiti, ihlal tespit sistemleri uygulamaları ve  kullanılan araç sınıflandırma işlemleri gibi pek çok farklı alanda çözümler üretmektedir. 

Daha karmaşık gözetim verilerinin analizi için ihtiyaca uygun olarak yapay zeka ve makine öğrenme destekli video gözetim çözümleri ihtiyaçları net olarak belirlenir. Bu sayede insan gücü ile gerçekleştirilen derinlemesine analiz işlemlerinde, hata payı azaltılarak ve süreçler otomasyona bağlanır Makine öğrenmesinin sağladığı tahmine dayalı analizler sayesinde gözlem verileri ayrıntılı incelenir ve yorumlanır. Bu sayede herhangi bir tehdit durumu oluşmadan öngörebilmenin yanı sıra, tehdit anında devreye girecek alarm sistemleri ile anlık uyarı sağlayarak istenmeyen durumların önüne geçilmesini sağlanır.

Video Gözetim Çözümü Nasıl Fayda Sağlar?

  • 7/24 gözetim sasayesinde istenmeyen durumlara anlık olarak müdahale edilebilmesini sağlar. 

  • Mevcut gözetim, alarm sistemleri ile entegre çalışarak daha etkin gözetim ve müdahale imkanı sağlar. 

  • Video gözetim çözümleri, olası suç durumlarına karşı caydırıcılık sağlar. 

  • İstenmeyen durumların önceden tespiti veya anlık müdahalesi sayesinde oluşabilecek kayıpların tamamen önlenmesi ve oluşabilmesinin önüne geçilmesini sağlar. 

  • Oluşan suça yönelik kanıt verileri oluşturulmasını sağlar. 

  • Şirketinizin, çalışanlarınızın ve kamu alanlarındaki bireylerin güvenliğini sağlar. 

  • Mobil izleme özelliği olan çözümlerle 7/24 saat uzaktan erişim ve izleme imkanı sağlar. 

  • Yapay zeka ve makine öğrenme çözümleri ile birleştirilerek ayrıntılı veri analizi, yorumlama ve tahmin özelliği sağlar. Yorumlama işlemlerinde insan gücünden doğan hata durumlarının ortadan kaldırılmasını sağlar. 

  • Kişi sayımı vb. özelliklerle, toplu alanlarda yoğunluk yönetiminin gerçekleştirilmesi ve şirketlerin pazarlama faaliyetlerini geliştirmesini sağlar. 

  • Trafik ihlal sistemleri ile kullanılması sayesinde ihlal durumlarının hızlıca tespit edilebilmesini sağlar.