Profesyonel Hizmetler

Enerji

IoT Tabanlı Enerji Hizmetleri ile Enerji Maliyetlerinizi Düşürün,
Sürüdürlebilirlik Hedeflerinizin Gerçekleştirilmesine Katkı Sağlayın

Enerji verimliliği sağlamak, şirketlerin son yıllarda yoğun olarak üzerinde durduğu bir konudur. Enerji maliyetlerindeki artış ile özellikle üretim sektörlerinde faaliyet gösteren kurumlar başta olmak üzere birçok şirket, enerji tasarrufu sağlama, maliyetleri azaltma ve doğanın korunmasına pozitif etki etmeyi amaçlamaktadır.

techasaY, enerji alanında IoT teknolojisi odağında, geliştirilen çözüm ve hizmetlerle şirketlerin %30’a varan enerji tasarrufu elde etmesini sağlamaktadır. Sektör ve iş niteliği fark etmeksizin pek çok farklı alanda uygulanabilir çözümler,  plazalar, zincir mağazalar, AVM’ler, madenler, data centerlar, banka ve ATM’ler, hastaneler, arşiv odaları, fabrikalar ve broiler (kanatlı hayvan yetiştirme tesisleri) gibi pek çok iş alanında  başarı ile uygulanmaktadır.

Enerji tasarruf noktalarının izlenmesi, aktif reaktif takibi, aydınlatma enerji izleme ve yönetimi ile klima yönetimi gibi doğrudan ortamın ya da cihazların izlenmesi ve yönetilmesini kapsayan çözümler, şirket ihtiyacına göre belirlenerek maksimum verimlilik ve maliyet avantajı sağlanması için uzman ekipler tarafından değerlendirilmekte ve yönetilmektedir. Karbon ayak izini azaltmada ve kurumsal sürdürülebilirlik hedeflerinizin gerçekleştirilmesi konusunda katkı sağlayan çözüm ISO 14064-1, PAS 2060 ve ISO 50001 sertifikasyonlarına uyumluluk sağlanması için gerekli çalışmaları gerçekleştirmektedir.

Enerji Hizmeti Şirketinze Nasıl Fayda Sağlar?

 • Şirketlerin enerji maliyetlerinin düşürülmesi ve enerji tasarrufunun artırılmasını sağlar.

   

 • 7/24 saat tüm lokasyon ve cihazları gerçek zamanlı izleyebilme, gerekli durumlarda cihazları yönetebilme, alarmlar ile önceden bilgilendirilerek tanımlı görevler atanabilmesini sağlar.

   

 • Şirket olarak karbon ayak izinin azaltılmasını ve sürdürülebilirlik hedeflerinin gerçekleştirilmesine destek olur.

   

 • Karbon ayak izi belgelendirme sertifikasyonları ile uyumluluğu destekler

   

 • Şirketlerin iş süreçlerinin dijitalleştirilmesini sağlar.

   

 • oT teknolojisi odağında tamamen doğru veriye dayanan raporlama ile şirketlerin özelinde tasarruf ve verimlilik politikalarının belirlenmesine katkı sağlar.