Enerji

İzleme

Iot Tabanlı Enerji İzleme ile Verilerinizi Tek Platformda Ölçün,
Analiz Edin ve İzleyin

Şirketlerin başlıca maliyet kalemlerinden olan elektrik kullanımı ve verimliliğinin ölçülmesi, tasarruf sağlamak için oldukça önemlidir. 

techasaY enerji izleme çözümleri ile enerji verimliliğinin ölçülmesi, fatura doğruluğunun tespiti ve sayaç verilerinin ölçülmesi, cezaya neden olabilecek unsurların tespiti, ortam izleme, aktif/reaktif enerji takibi ve enerji kaynaklı elektronik cihaz arızları gibi pek çok veri izlenebilmektedir.

Ortam parametrelerinin sensörler aracılığıyla ölçülmesi, analiz edilmesi ve raporlanması, enerji tasarruf noktalarının izlenmesi ve yönetilmesi, aktif – reaktif takibi, aç – kapa yöntemi, sıcaklık izleme, hava kalitesi izleme ve klima yönetimi gibi bir çok işlemin tek bir platform üzerinden izlenmesini sağlayan enerji izleme ve analiz  çözümü, IoT tabanlı veri matematiğine dayalı yüksek doğruluk oranı ile güvenilir veriler sunar. 

Ortam izleme ile sıcaklık ve nem değeri değişiklikleri, izinsiz girişler, su kaçağı gibi pekçok istenmeyen durum oluşturabilecek sorun, önceden tespit edilebilmekte ve önleyici senaryolar oluşturulabilmektedir. Sistem odaları, depo alanları, banka şubeleri, zincir mağazalar, ATM’ler, hastaneler, kanatlı hayvan yetiştirme merkezleri (broiler), data centerlar ve birçok farklı mekan ve iş alanında ortam izleme verileri kolaylıkla takip edilebilir. Bu veriler platform üzerinden analiz edilir ve raporlanır.  IoT teknolojisine dayanan verilerle gerçekleştirilen ölçümler maksimum doğruluk payına sahiptir. 

  

Enerji izleme ve analiz ile enerji maliyetlerinde %30 varan tasarruf elde edilmesi mümkündür. 

techasaY enerji izleme çözümleri, hali hazırda kullanılmakta olan nesne ve cihazlarınız ile entegreçalışır. 

Enerji İzleme ve Analiz Şirketinize Nasıl Fayda Sağlar?

  • Enerji tasarruf noktalarının izlenmesi ile günlük tüketim değerlerinin belirlenmesi ve istenmeyen tüketimlerin önüne geçilmesini sağlar. 

  • Enerji kalitesinin izlenmesi ile cihaz arızasına sebep olabilecek durumların önceden tespit edilmesini sağlar. 

  • Reaktif kaynaklı cezaların önüne geçmeyi sağlar.

  • Cezaya neden olan kompanzasyonun günlük, haftalık ve aylık olarak takip edilmesini sağlar. 

  • Reaktif ve aktifin bozulma saatlerini takip edebilmeyi sağlar.

  • Takip edilen kompanzasyon rölesinin resmi sayaç ile dönemlik olarak karşılaştırılmasını sağlar. 

  • Mesai içi ve mesai dışı enerji kullanımlarını tespit edebilmeyi sağlar.

  • Enerji tüketen cihazlara uzaktan müdahale edilebilmesini sağlar.

  • İklimlendirme enerji tüketim takibi ve verimlilik analizi yapabilmeyi sağlar.