Enerji

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilir Teknolojiler Öncülüğünde Enerji Tasarrufu Sağlarken,
Çevrenin Korunmasına Destek Olun

Şirketler için temel önceliklerden biri enerji tasarrufu sağlarken temiz kaynaklar kullanmak ve çevre dostu, sürdürülebilir iş süreçleri oluşturmaktır. Bu nedenle şirketler operasyonlarını yürütürken topluma ve çevreye olan sorumluluklarını da gerçekleştirme ihtiyacı duymaktadır. 

techasaY  IoT tabanlı enerji izleme ve yönetim çözümleri ile şirketlerin sürdürülebilirlik hedeflerini gerçekleştirmesine, çevrenin ve doğanın korunmasına katkı sağlamaktadır. Sunulan çözümler ile ölçeği fark etmeksizin tüm şirketler üretim süreçlerinde tasarrufa geçerek enerji verimliliği sağlayabilmektedir. 

Operasyonların bazı bölümlerinde enerji tasarrufu sağlamak, şirketler için sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak açısından her zaman yeterli olmayabilir. techasaY sürdürülebilirlik çözümleri, kurulan donanımlar ile elektrik tüketimi bilgisini toplayan, gatewayler aracılığı ile toplanan verinin merkezi yazılıma iletilmesini sağlayan ve bu verinin anlık ya da geçmişe yönelik olarak raporlanması, alarmlar oluşturması, karşılaştırma yapması, kullanıcıyı bilgilendirmesi ve uzaktan kontrol edilmesini tek ekrandan sağlayan uçtan uca tasarlanmış bir IoT çözümüdür. Enerji verimliliği sağlamak, şirketlerin karbon ayak izini azaltmasında en etkili faktörlerden biridir. 

Veri temelli raporlama özelliği çözümümüz eski verilerinin sisteme manuel olarak aktarılabilmesini ve güncel verilerin anlık takip edilerek kıyaslamalar yapılabilmesini bilmeyi sağlar. Oluşturulan sürdürülebilirlik raporu ile karbon ayak izinin hesaplanması ve enerji tasarrufu konusunda sağlanan verimlilik net olarak ölçümlenebilir. 

IoT Teknolojisi ile Geliştirilen Sürdürülebilirlik Çözümü Şirketinize Nasıl Fayda Sağlar?

  • Şirketlerin dijital dönüşüme daha hızlı adapte olmasını sağlar. 

  • Sürdürülebilirlik raporu sayesinde karbon ayak izinin doğru veriler üzerinden hesaplanmasını sağlar.

  • Enerji tasarrufu ve iş süreçlerinin baştan sona veri odaklı izlenmesi analiz edilmesi ve raporlanmasını sağlar.

  • Veri odaklı ölçümleme ile şirketlerin daha sağlıklı enerji verimliliği stratejileri oluşturabilmesini sağlar.

  • %30’a varan enerji tasarrufu ile maliyetlerin azaltılmasını sağlar. 

  • Karbon ayak izi belgelendirme ve   ISO 14064-1, PAS 2060 ve ISO 50001 sertifikasyonuna uyumluluk çalışmalarına destek olur.

     

  • Reaktif etkinin düşürülmesi ile şirketinizin ülke elektrik şebekesine olumlu katkı sağlar.