Enerji

Üretim

Sürdürülebilir Enerji Kaynakları ile
Sürdürülebilir Geleceği Destekleyin

Günümüzde enerji kaynaklarının doğaya olan olumsuz etkilerinin artması, şirketler ve bireylerin yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmesine sebep olmaktadır. Enerji üretimi için önemli kaynaklardan biri olan güneş enerjisi, solar paneller üzerinden elde edilen bir enerji kaynağı olarak enerji maliyetlerinde yüksek tasarruf sağlamaktadır.  

techasaY,enerji üretim çözümleri ile şirketlerin enerji tasarrufu sağlaması, üretim ve iş süreçlerinde kendi kaynaklarında ürettikleri enerjileri kullanabilmeleri ve bu sayede doğanın korunması ile  sürdürülebilirlik hedeflerine katkı sağlayan çözümler sunmaktadır. 

Bunlar arasında en bilinenlerinden biri olan güneş enerjisinin, farklı kullanım amaçları mevcuttur. Elektrik üretmek, suyu damıtmak, uyduları çalıştırmak başlıca kullanımları olsa da yakın zamanda binalarda kullanılan malzemelere de entegre edilerek çevre dostu enerji kaynaklarının yaşam alanlarında kullanımı yaygınlaşacaktır. 

Yenilenebilir enerji kaynaklarının şirketlerin kendi iş süreçleri için kullanılabileceği enerji üretiminin yanı sıra, sadece yatırım amacıyla enerji üretimi ihtiyacı duyan yatırımcılar için de avantajı yüksek bir kaynaktır. Şirketler için en önemli avantajı ise süreklilik arz eden bir kaynağa, tek seferlik yatırım ile üretim süreçleri gibi pek çok süreç için gerekli olan enerjiyi kısa sürede kendini amorti edebilen bir sistem ile sağlamaktır. 

Yenilenebilir enerji kaynakları üzerinden üretim sistemlerinde kullanılmayan fazla enerjinin şebekeye geri verilmesi ve YEKDEM (Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Destekleme Mekanizması) dahilinde ödeme alınması da mümkündür. 

Yenilenebilir Enerji Üretimi Şirketlere ve Yatırımcılara Nasıl Avantaj Sağlar?

  • Solar panel kullanarak güneş enerjisinden yararlanmak, şirketlerin iş süreçlerinde ihtiyaç duydukları enerjiyi üretebilmelerini sağlar. 

  • Kısa sürede kendini amorti edebilen bir yatırım ile uzun vadeli, tükenmeyen bir enerji kaynağı üzerinden enerji elde etme avantajı sağlar.  

  • Sera gazı salınımı olmayan çevre ile dost bir enerji kaynağından üretim gerçekleştirmenize ve sürdürülebilirlik hedeflerine katkı sağlar. 

  • Dağıtık enerji sistemleri sayesinde hat maliyetlerinin düşürülmesini sağlar. 

  • Şebekeden bağımsız elektrik üretimi ile sıcak su sağlanması ile farklı birçok alanda kullanıma imkan verir. 

  • Enerji maliyetlerinde tasarruf sağlar.