Telekomünikasyon

Erişim

Gelişmiş Erişim ile Çözümleri ile
Kesintisiz ve Sınırsız Hizmet Sağlayın

Erişim Şebekesi (Access Network) : MPLS Switch ile müşteri arasında kalan alandaki sistem ve altyapının tamamıdır. Transmisyon ağı ile kurulmuş olan telekomünikasyon ağının, müşteriye ulaştırılması için gerçekleştirilen çalışmaların bütünüdür.  Her müşterinin doğrudan erişim sistemine bağlı olduğu yapı içinde telekomünikasyon ağının müşteriye doğru ve sağlıklı biçimde ulaştırılması büyük önem taşır.

Müşterilere ses (telefon) ve Data (internet, IPTV, v.b) hizmetlerinin sunulduğu erişim sistemleri,bulundukları yere göre; Indoor sistemlerve /veya Outdoor sistemler üzerinden eriştirilir. 

techasaY,telekomünikasyon alanındaki uzmanlığı ile GSM operatörleri tarafından ihtiyaç duyulan tüm erişim hizmetlerine yönelik çözümler sağlamaktadır.  

Müşteriye eriştirilmesi planlanan telekomünikasyon ağı erişiminde mobil, fiber ve bakır kablolar üzerinden veriler taşınarak en sağlıklı ve kesintisiz biçimde ulaştırılması sağlanmaktadır.  GSM operatörlerinin kendi sahalarına çekmeyi talep ettikleri ve aynı zamanda müşterilerine ulaştırmak istedikleri telekomünikasyon ağı erişimi başarılı olarak gerçekleştirilir. 

Mobil erişimin sağlanması adına tüm baz istasyonu türlerinde erişimi radyonetwork  RAN (2G,3G,4G/LTE,5G) – üzerinden, fiberoptik çalışmaları ile gerçekleştirdiğimiz erişim işlemlerinde FTTX (FTTS-Site, FTTH-Home, FTTB-Building) Fiber to the X, yer altı ve havai, Bakır – XDSL- DSL/VDSL uygulamaları ile gerçekleştirilir.