Telekomünikasyon

Transmisyon

Gelişmiş Transmisyon Çözümleri Mesafe Farketmeksizin
En Sağlıklı Veri İletimini Sağlayın

Teknolojinin hızla geliştiği bilgi çağında ihtiyaç duyulan bilgiye, dünyanın neresinde olursa olsun ulaşmak ve ulaştırmak büyük önem taşımaktadır. Telekomünikasyon sistemleri içerisinde omurga iletim ağını oluşturan transmisyon sistemlerinin doğru kurulması ve yönlendirilmesi, bu nedenle çok önemlidir.

techasaY, hızla gelişen ve müşteri trafiği artan transmisyon sistemleri ile kurumların beklenen talebi karşılayabilmeleri için mobil ve fiberoptik alanlarında ihtiyaç duydukları çözümleri sunmaktadır.  

Transmisyon sistemlerinden beklenen başlıca özellik olan, iletilen bilgi kapasitesini karşılama ve ağ yapısı içerisinde bulunan uç cihazlarla uyumlu ara yüzler sayesinde istenen bilgi transferinin gerçekleştirilebilmesi sağlanmaktadır.  

Mobil transmisyon alanında radyolink, microwave ve macrowave gibi kablosuz iletişim teknolojilerini kullanarak noktadan noktaya iletişimin etkin olarak sağlanması gerçekleştirilmektedir. Bu sayede mobil transmisyon araçları sayesinde noktadan noktaya iletişimde, iletişimin en zor olduğu arazi koşullarında bile güçlü veri iletimi sağlanmaktadır.

İstasyonların ve terminallerin kurulması gibi fiziki işlemlerden gerekli mesafe belirlenmesi, bağlantı için gerekli kullanılabilirlik hedefi, bölgeye ve ülkeye göre belirlenen frekans bantları, NET LOS elde etmek için gerekli kuleler veya direkler vb. bağlantı planlama çalışmaları alanında uzman kadrolar ile gerçekleştirilmektedir.  

Fiberoptik ile yer altından gerçekleştirilen transmisyon çalışmalarına ek olarak, telekomünikasyon direkleri ve yüksek gerilim hat direkleri üzerinden OPGW üzerinden taşıma, kablo çekimi, uçtan uca testlerin yapılması ve bakım destek hizmetleri gerçekleştirilmektedir.